Over de voetbalcarrière van Wim Kieft is veel bekend, maar over zijn privéleven een stuk minder. Sinds kort is hij te zien in het programma nog een keer fit, waarin hij al het een en ander losliet over zijn turbulente leven.
De oud-prof bijna twintig jaar heeft geworsteld met een fikse cocaïneverslaving. Dit bracht niet alleen grote schulden, maar verwoestte ook zijn liefdesrelaties. Gelukkig is de sympathieke Kieft nu weer langer dan tien jaar van het witte poedertje af en heeft hij zijn oude liefde Suzanne Martens weer aan zijn zijde.
Waar kennen we Wim van
Wim Kieft kennen we van het profvoetbal. De op 12 november 1962 in Amsterdam geboren Willem Cornelis Nicolaas Kieft, ja zo heet hij volledig, ontwikkelde al vroeg talent voor het spel. Op zijn achttiende debuteerde hij als centrumspits in de hoofdmacht van Ajax en twee seizoenen verder werd hij al topscorer van de Eredivisie, met 32 doelpunten. Zijn voetbalcarrière vervolgde Wim Kieft bij de Italiaanse clubs Pisa en Torino en vanaf 1987 schitterde hij nog zes jaar voor PSV, met 90 doelpunten. Voor Oranje kwam Wim Kieft 43 keer in actie.
De vriendin van Wim Kieft
Toen Wim Kieft in 2009 een relatie met model Suzanne Martens begon, kwam hij al uit een door drugs verwoest huwelijk met zijn eerste vrouw Sylvia. Zij is de moeder van zijn oudste drie kinderen, zoon Robbin en dochters Mattia en Mauri. Met Suzanne kreeg de oud-prof in 2011 nog een dochter die Feline heet. Maar ook de romance met Suzanne was niet opgewassen tegen de turbulentie van een verslaving: meer cocaïne, meer schulden, nog meer cocaïne, nog meer schulden, enz. In 2013 gingen ze uit elkaar. Een jaar later liet Wim Kieft een biografie schrijven, waarin onder meer staat opgetekend hoe hij via de beruchte cold-turkey-methode (in één keer stoppen zonder hulpmiddelen) voorgoed afscheid kon nemen van zijn cocaïneverslaving. In 2018 kreeg hij een nieuwe kans bij zijn geliefde Suzanne Martens.
Wat doet Wim nu?
Wim Kieft praat tegenwoordig veel over voetbal. Dankzij een heldere en objectieve analyse van het spel heeft hij een eigen voetbalcolumn in De Telegraaf en verzorgt hij wekelijks een podcast met voetbalvrienden Rob Jansen, Michel van Egmond en René van der Gijp (kieftjansenegmondgijp.com). Ook schuift hij regelmatig aan als analist bij de sporttalkshow Rondo op Ziggo. Zowel zakelijk als privé gaat het dus weer goed met Wim Kieft en vriendin Suzanne Martens. “We hebben het weer fijn”, zei hij recent nog tegen Story. “Ik ben van mijn verslaving en schulden af en heb veel liefde om me heen. Ik leef weer!”







